Proje Açıklaması

  • Proje Adı: Galatasaray Riva Projesi
  • Proje Kategori: Mühendislik Hizmetleri
  • Ekleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 14:00

Fotoğtaf Galerisi

Genel Özellikler

Güventürk İnşaat Mühendislik olarak statik ve betonarme proje hizmeti.

Galatasaray’ın yıllardır gündemde olan Riva arazisine Emlak Konut el attı. Kulüple proje için kollar sıvandı. Arazi değeri 508 milyon lira olarak belirlenirken % 80’i Galatasaray’ın olacak.

Galatasaray, “kurtuluş” gözüyle baktığı bu iki projeden 1 milyar TL civarı gelir bekliyor. G.Saray Başkanı Dursun Özbek, “Bu proje için çok çalıştık, büyük mesai harcadık” dedi.

İHALEYE ÇIKILACAK
Dün taraflar arasında atılan resmi imzaların ardından Emlak Konut GYO, Riva ve Florya arazileri için proje üretip, uygulama hazırlığını yapacak. Daha sonra 22 bin 627 metrekarelik Florya ve 1 milyon 76 bin 22 metrekare yüzölçüme sahip Riva arsası için projeyi yapacak müteahhit firmanın belli olması adına Emlak Konut GYO, ihale düzenleyecek.

GELİRİN YÜZDE 80'İ GALATASARAY'IN OLACAK

Arsalar üzerinde geliştirilecek projenin toplam arsa değeri ise 508 milyon 729 bin TL olarak açıklandı.
Galatasaray Spor Kulübü ve Emlak Konut GYO açısından yapılan anlaşmanın son derece önemli ve verimli olduğunun altını çizen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yatırımların süreceğinin de sinyalini verdi. Florya ve Riva arazileri için en kısa sürede ihaleye çıkacaklarını anlatan Murat Kurum, "Bu arsalar üzerinde orta ve üstü gelir grubuna yönelik projeler geliştireceğiz. İmzalanan protokole göre arsa bedelinin yüzde 80'i Galatasaray'ın ve yüzde 20'si Emlak Konut GYO'nun payı olacak" dedi. İhale modelinin hasılat paylaşımı olmasını istediklerini ifade eden Kurum, "Ancak ihalenin yapıldığı günün şartlarına göre farklı bir model de düşünebiliriz. İhale modeline daha sonra karar vereceğiz" diye konuştu.

Ulaşım Bilgileri

Biz Sizi Arayalım

Her ihtiyaca uygun satılık konut projelerimiz ve birbirinden avantajlı satılık daire seçeneklerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurun biz sizi arayalım.

  • Copyrigt © 2017 CFK Bilgisayar FATİH KEKEÇ